Choroba Hashimoto – dlaczego mineralizacja jest tak ważna

Choroba Hashimoto jest najczęstszą przyczyną zapalenia tarczycy i jedną z najczęstszych przyczyn wola, czyli powiększenia gruczołu tarczowego. Pani doktor Anna Romaniuk w swoim wykładzie przybliża przyczyny tej choroby, jest najważniejsze skutki oraz możliwe przyczyny radzenia sobie z nią. Zwraca m.in. uwagę na istotną rolę diagnostyki EHA jako punktu wyjścia do określenia najlepszej ścieżki leczenia.

    • Jakie są przyczyny i mechanizm działania choroby Hashimoto?
    • jaką rolę w jej leczeniu odgrywa prawidłowa mineralizacja?
    • Czym jest diagnostyka EHA i jak może pomóc?

Na te i inne pytania odpowie dr Anna Romaniuk – mikrobiolog, immunolog, psychodietetyk.
Zapraszamy do obejrzenia pełnego materiału.

WAŻNE: 

1. do zachowania prawidłowej funkcji tarczycy niezbędne są m.in. odpowiednie makro- i mikroelementy. W literaturze naukowej podkreślana jest zwłaszcza rola jodu i selenu,  jako czynników  żywieniowych  biorących  udział  zarówno  w  prawidłowej funkcji tarczycy jak również w patogenezie schorzeń tego gruczołu.
2. Wśród czynników, wywołujących chorobę Hashimoto, biorą udział zarówno czynniki genetyczne, jak i środowiskowe, do których należą m.in. przebycie infekcji wirusowej lub bakteryjnej, stres i palenie papierosów, napromieniowanie zewnętrze lub leczenie jodem radioaktywnym, a także niedobór selenu i nadmiar jodu. Badanie EHA pozwala na diagnostykę poziomu jodu i selenu, a także istotnych dla tych minerałów proporcji do innych pierwiastków.