Jakie zatem suplementy diety warto wybierać?

Jakie zatem suplementy diety warto wybierać?

We współcześnie dostępnych produktach spożywczych zawartość witamin oraz składników mineralnych jest obniżona. Wynika to z ich masowego charakteru produkcji przy wykorzystaniu środków chemicznych, barwników oraz innych specyfików. Naturalne suplementy diety to produkty, które pomagają dostarczyć organizmowi wszystkich potrzebnych pierwiastków w optymalnej ilości. Takie suplementy to rzadkość na rynku, ale warto w te poszukiwania zainwestować swój czas, bo skuteczniej niż te z zawartością chemicznych składników wspierają procesy zachodzące w organizmie.

Suplementy diety a zdrowe odżywianie

Żyjemy dziś pod ciągłą presją czasu i bardzo często narażeni jesteśmy na silny, przewlekły stres. Dlatego też, nasze zapotrzebowanie na substancje odżywcze wykazuje ciągłą tendencję wzrostową. Samo pożywienie często nie zaspokaja w pełni potrzeb organizmu, a dłuższy niedobór może prowadzić do wielu groźnych chorób. Suplementy diety marki Lifeline Diag to cała grupa produktów, zawierających wysoko przyswajalne formy chemiczne składników odżywczych w postaci płynnej, pozwalającej dodatkowo na ich maksymalne wchłonięcie przez organizm. Korzystanie
z najlepszych suplementów diety pomaga w procesie oczyszczania organizmu, a oczyszczony organizm to zwiększony poziom energii i kompleksowo wzmocniona odporność. Warto pamiętać, że choć suplementy diety są uzupełnieniem naszego jadłospisu i nie mają na celu zastępowania żywności, to stanowią doskonałe wsparcie dla naszego organizmu.

Przede wszystkim te, które występują w formie płynnej

Pierwiastki w takiej postaci są najlepiej przyswajalne przez organizm. W dużo większym stopniu, niż te w postaci pigułek, kapsułek, czy tabletek. Płynna postać suplementu zapewnia optymalne wchłanianie substancji odżywczych przez komórki organizmu.

Wybieraj produkt w ciemnej, szklanej butelce

Takie opakowanie zapewnia czystość składu produktu i zapobiega zachodzeniu niechcianych reakcji chemicznych między poszczególnymi składnikami. Ciemna barwa szkła chroni produkt przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych.

Ważna jest forma składnika odżywczego, który suplementujemy

A konkretnie taka, która gwarantuje jego dobrą wchłanialność. Dlatego w suplementach diety Lifeline Diag znajdziesz: witaminę C w formie l-askorbinianu wapnia, potas (K) w formie chlorku, cynk (Zn), jako glukonian, chrom (Cr), jako pikolinian, selen, jako l-selenometioninę oraz miedź (Cu) i żelazo (Fe) w formie diglicynianu. Publikowane badania oraz konsultacje naukowe na temat form pierwiastków oraz skuteczności ich działania, stanowiły podstawę opracowania składu naszych produktów. Dodatkowo ich postać płynna sprawia, że posiadają dużo wyższą przyswajalność od suplementów w tabletkach czy kapsułkach.

Najwyższa jakość suplementów diety

Im wyższe stężenie pierwiastka
w suplemencie tym lepiej

Jeśli posiadasz cenny nawyk czytania etykiet, podczas robienia zakupów, na pewno już niejeden raz spotkałeś się z „sokiem grejpfrutowym”, w którym grejpfrut stanowi 2% składu, „mięsem” bez mięsa, „serem” bez mleka, czy „masłem” bez tłuszczu. Niestety sprawa ma się podobnie w przypadku suplementów. Również tu należy sprawdzić, w jakim stężeniu występuje w produkcie dany pierwiastek lub witamina. Oczywiście im wyższe stężenie tym lepiej. To gwarantuje nie tylko oszczędność dla naszego portfela (większa butelka nie zawsze starcza na dłużej), ale przede wszystkim sprawia, że już niewielka ilość produktu zapewnia zaspokojenie dziennego zapotrzebowania organizmu na dany składnik odżywczy. Jeśli weźmiemy więc pod uwagę formę płynną, która jak wspomnieliśmy, gwarantuje lepszą przyswajalność dla witamin i minerałów, sprawdźmy czy mamy przyjąć 5 kropli, 2 łyżeczki, czy pół szklanki danego suplementu dziennie. W ostatnim przypadku, będzie to raczej sok,
w którym witaminy i minerały stanowią niewielki odsetek. Będzie dla nas lepiej, jeśli w zamian wypijemy szklankę 100 procentowego soku lub samodzielnie sporządzony koktajl z warzyw.
Wysokie stężenie w dawce dziennej jest także alternatywą dla osób, których zapotrzebowanie na dany składnik jest obniżony. Pozwala zmniejszyć dawkę, a produktem suplementować się wspólnie z innym członkiem rodziny.

Równie ważny jest skład suplementu

W tym przypadku im krótsza lista, tym lepiej. Dobry suplement zawiera składnik podstawowy (pierwiastek lub witaminę) oraz bezpieczne składniki, których zadaniem jest wspieranie wchłaniania składnika aktywnego i poprawę smaku, bo w tym przypadku często zdrowo nie oznacza smacznie. Dlatego w składzie naszych suplementów znajdziesz wyłącznie naturalne składniki. Nie zawierają one żadnych konserwantów, a ich smak wspieramy wyłącznie naturalnymi składnikami bez dodatku sztucznych aromatów czy innych wzmacniaczy smaku. Dzięki temu nasze suplementy dostarczą Ci tylko tego, czego potrzebuje Twój organizm.

Zapoznaj się z ofertą suplementów diety Diet.Point.